Příklady
Nelichotivé náhledové fotky u článků (jak je zmíněno výše) dokáží podprahově změnit způsob, kterým je informace v článku přijata a zpracována. Velice častým způsobem jsou již zmíněné fotografie politiků. Mezi často cílenou skupinu fotoprimingu patří i např. Romové. Na různých dezinformačních a alternativních webech není úplně neobvyklé narazit na texty vykreslující romskou menšinu v negativním světle navíc doplněné o nelichotivé fotografie (viz galerie).
V audiovizuálních médiích, jako jsou televize nebo streamovací platformy, se můžeme setkat s primingem, který není jen obrazový, ale také zvukový. V této reportáži televize Prima je velice výrazný zvukový priming, který se objevuje v momentech ilustračních záběrů čtvrti Molenbeek jako poměrně zabarvená hudba blízkého východu (asi by bylo možné ji subjektivně označit za strašidelnou). Jde spíše o okrajový příklad, který sice neilustruje fotopriming, ale priming jako takový. Ještě před odvysíláním reportáže je možné vidět i moderátorovy pocity ohledně tématu, jejichž prezentace jako priming působí taky (nehledě na etickou stránku věci). Dostatečně jasně dává divákům najevo, co si myslí o tématu, o kterém mluví, čímž podvědomě naznačuje, jak by informaci měli přijímat i oni.
Facebook Tomia Okamury sice není zrovna médium, ale je typickým příkladem fotoprimingu. [Rozhodli jsme se ho zařadit také z toho důvodu, že jeho dosah je větší než čtenost některých atlernativních webů.]
Informace, které Okamura uvádí ve svých příspěvcích, mají často jen minimální spojitost s obrázkem, který je k příspěvku přidán. V některých případech neexistuje spojitost žádná, respektive je ryze symbolická. Plní tak roli ilustrační fotky, ale také má za účel nalákat uživatele, aby si text přečetli. Okamura často vybírá fotografie, které fungují právě jako spouštěče schémat pro mozek – obsahují obličeje často se silně emotivními výrazy. Původ fotografií ale nemá nic společného s textem, který je doprovází. Okamura často opakuje tři stejné (viz obrázek), když píše texty o migraci, uprchlících a islámu, které v tomto případě poslouží jako příklad.
Na jedné z nich je pro-pákistánský aktivista celým jménem Shakeel Ahmad Bhat. Na fotografii je zachycen během protestů v Kašmíru v roce 2007. Konflikt mezi Indií a Pákistánem kvůli území Kašmíru se táhne už více jak 70 let a je častým důvodem demonstrací po celém světě. Bhat je často fotografován novináři a jeho fotografie se staly ikonickými částečně kvůli jeho soustavně naštvanému vzhledu. Bhatův extrémně naštvaný výraz je tak naprosto ideálním nástrojem pro fotopriming u Okamurových textů, které s ním nemají nic společného, resp. nemají nic společného ani s Kašmírem.